PINARBAŞI’NDA 10 KASIM ATATÜRK’Ü ANMA TÖRENİ DÜZENLENDİ ATATÜRK ÖZLEMLE ANILDI

PINARBAŞI’NDA 10 KASIM ATATÜRK’Ü ANMA TÖRENİ DÜZENLENDİ ATATÜRK ÖZLEMLE ANILDI PINARBAŞI’NDA 10 KASIM ATATÜRK’Ü ANMA TÖRENİ DÜZENLENDİ ATATÜRK ÖZLEMLE ANILDI

PINARBAŞI’NDA 10 KASIM ATATÜRK’Ü ANMA TÖRENİ DÜZENLENDİ ATATÜRK ÖZLEMLE ANILDI

PINARBAŞI’NDA 10 KASIM ATATÜRK’Ü ANMA TÖRENİ DÜZENLENDİ
ATATÜRK ÖZLEMLE ANILDI
Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 82. yılında Pınarbaşı İlçesinde de hüzünle anıldı. Anma programına Pınarbaşı Kaymakam vekili İbrahim Gökmen, Pınarbaşı Belediye Başkan Yardımcısı Süleyman Şahan ile ilçe protokolü katıldı.
Anma töreni sabah 08:55’te Kaymakam vekili İbrahim Gökmen ve Pınarbaşı Belediye Başkan Yardımcısı Süleyman Şaha tarafından Atatürk anıtına çelenk sunumu ile başladı.
Saat 09:05’te sirenlerin çalmasıyla birlikte vatandaşlar ve protokol üyeleri, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün manevi huzurunda 2 dakikalık saygı duruşunda bulundu ve akabinde İstiklal Marşı okundu. İlçede hayat 2 dakikalığına dururken, bayraklar yarıya indirildi.
Anma etkinlikleri daha sonra Pınarbaşı Çok programlı Anadolu Lisesinde devam etti. Burada da öğrenciler şiirler okudu, oratoryo yaptı. Anma programı pandemi dolayısıyla maske ve mesafe kurallarına göre yapıldı. Haber: Mehmet Yılmaz